Wyprawa fotograficzna do Maroka

Plan wyprawy

Dzień I – Warszawa – Agadir

W Agadirze wylądujemy ok. 10.00 rano. Odprawa na lotnisku zwykle zajmuje 1-1,5h (Marokańczykom, nigdzie się nie spieszy). W okolicach 12.00 powinniśmy się zakwaterować w naszej bazie noclegowej. Kąpieli po podróży zażyjemy w Wodospadach Immouzer, do których dotrzemy Rajską Doliną. Po drodze będzie wiele fotogenicznych miejsc, w których zatrzymamy się na zdjęcia.

Wieczór spędzimy na plaży, gdzie zjemy kolacje. W tym dniu proponujemy zasnąć nieco wcześniej, ponieważ następnego poranka wyruszamy wcześnie i mamy sporo kilometrów do pokonania. 

Dzień II – Agadir – Warzazat – Ait Ben Haddou

O świcie wyruszmy w stronę Warzazat. Po drodze będziemy mijali piękne krajobrazy, które dadzą wiele okazji do fotografowania. Warzazat jest miastem otoczonym pustynią gdzie wybudowano niesamowite studia filmowe. Odwiedzimy ogromne makiety planów zdjęciowych wykorzystywane do takich filmów jak Klejnot Nilu (1985); Gladiator (2000); Aleksander (2004); Gra o tron (jako miasto Yunkai). Amerykańscy producenci bardzo chętnie kręcą tutaj super produkcje, ze względu na świetne warunki pogodowe i niesamowite fotogeniczne otoczenie. 

Na zachód słońca dojedziemy do Ait Ben Haddou – bardzo starej glinianej wioski. Tam zanocujemy w miejscowej kazbie.

Dzień III – Ait Ben Haddou – Marrakesz

Dla chętnych proponujemy wschód słońca z widokiem na glinianą wioskę. Ok godziny 9.00 zjemy śniadanie i mamy jeszcze trochę czasu na eksplorację miejscowych zakamarków. Przed 12.00 powinniśmy ruszyć w stronę Marrakeszu. Podróż zajmie nam ok. 4h. 

Do Marrakeszu dotrzemy na późny obiad, po którym ruszymy na eksplorację miasta. Tutaj poznamy drugą twarz Maroka. Po kilku dniach zwiedzania wyludnionych miejsc i pięknych krajobrazów, wpadniemy w niesamowicie zatłoczone, tętniące życiem miasto. 

Dzień IV – Marrakesz

Ten dzień w całości spędzimy w Marrakeszu. Wyśpimy się po podróży i po śniadaniu ruszymy w miasto, pełne ciekawych miejsc. Polecamy odwiedzić garbarnie, w której wyprawia się skóry, rajskie ogrody Majorelle i kilka innych atrakcji, o których szczegółowo opowiem na miejscu. 

Wieczór obowiązkowo spędzimy na targowisku Jamal Efna w środku miasta. To magiczne miejsce pełne wspaniałego jedzenia, pachnących przypraw, zaklinaczy węży i wielu innych niespodzianek.

Dzień V – Marrakesz – Imlil (Jbel Toubkal)

Piąty dzień naszej wyprawy zaczniemy wczesnym śniadaniem, po którym wyruszymy w stronę gór Atlasu. Naszym celem jest mała miejscowość Imlil, z której startują trekkingi na najwyższy szczyt Maroka – Jbel Toubkal 4167 m.n.p.m. Po zakwaterowaniu w klimatycznej kasbie, ruszymy na spacer w góry (bez zamiaru atakowania szczytu). 

W tym dniu mogą przydać się cieplejsze ubrania. Będziemy dość wysoko i temperatura raczej nie pozwoli nam na wakacyjną styl’ówkę w formie japonek i t-shirta. Warto zabrać starsze, wysłużone bluzy polarowe. Miejscowi sprzedawcy chętnie wymienią je na ciekawe pamiątki.

 

Dzień VI –Imlil – Essauira

Z gór Atlasu wyruszymy po późniejszym śniadaniu. Podróż do Essaouiry zabierze nam kilka godzin. Na trasie znajdziemy sporo fotogenicznych miejsc, np. kozy siedzące na drzewach.

Do bram jednego z moich ulubionych miast dotrzemy wieczorem. Essaouira to miasto portowe, do którego na pokładach kolorowych kutrów, każdego dnia przypływają świeże ryby i owoce. Chwile później są one serwowane w małych portowych “restauracyjkach” za bardzo przyzwoitą cenę. W tym mieście można się zakochać. 

Dzień VII – Essaouira

Cały dzień spędzimy w mieście, bez napiętego planu. Polecam wyjście do portu na wschód słońca, da ono zapewne okazję do złapania bardzo dobrego światła i ciekawych kadrów. Essouira to miasto z piękną plażą, przyjemnymi surfer’skimi knajpkami i wieloma atrakcjami. Jeśli ktoś będzie miał ochotę poleżeć z drinkiem, pojeździć na wielbłądzie, czy quadach, to wszystko jest do zrobienia na miejscu. 

Po zachodzie słońca ruszymy do Agadiru, skąd rano wylecimy do Warszawy.

Dzień VIII – Agadir – Warszawa

Rano zjemy śniadanie i ok. godziny 10.00 zameldujemy się na lotnisku. Z Agadiru lecimy bezpośrednio do Warszawy.

Cena 8 – dniowego wyjazdu wraz z opieką fotograficzną wynosi 3900zł, dla stałych klientów przewidujemy rabaty:

 • 100zł dla byłych kursantów
 • 300zł dla osób które były już z nami na wyjeździe

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie (7 noclegów)
 • opłaty za transport (poza samolotem)
 • opiekę przewodnika / fotografa

Cena nie obejmuje:

 • obowiązkowego ubezpieczenia (ok. 70zł)
 • wydatków osobistych
 • kosztów wyżywienia
 • ewentualnych biletów wstępu
 • przelotu samolotem (ok. 700zł)

Czy cena jest atrakcyjna?
Najlepiej ocenić to samemu porównując naszą ofertę z konkurencyjnymi. Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy porównaniach:

 • ilość noclegów
 • standard hoteli i transferu
 • wielkość grup
 • opieka fotograficzna
 • doświadczenie w organizacji podobnych wyjazdów
 • zakres świadczeń wchodzących w cenę wycieczki
 • legalność działania organizatora

EWENTUALNE ZMIANY PROGRAMOWE
Maroko to kraj specyficzny i wyprawa tam jest zawsze jakąś przygodą. W wyjątkowych sytuacjach może zdarzyć się, że jakieś dojazdy będą zamknięte i z jakiegoś punktu wycieczki będziemy musieli zrezygnować, lub zmienić kolejność realizacji programu. Ewentualne decyzje o zmianach podejmuje organizator.

SPOTKANIE PO WYPRAWIE
Tradycyjnie już, kilka tygodni po powrocie do Polski zorganizujemy spotkanie, na którym podzielimy się wrażeniami, zdjęciami i Popracujemy nad selekcją materiału i post produkcją.

WYŻYWIENIE
Na miejscu bardzo niedrogo dostaniemy pyszne owoce (szczególnie pomarańcze). Dania obiadowe opierają się o mięso, ziemniaki i warzywa. Problemy z zaspokojeniem potrzeb kulinarnych mogą mieć osoby, które nie lubią kuminu, którym Marokańczycy posypują wszystko. 

OBSŁUGA, ORGANIZACJA, ODPOWIEDZIALNOŚĆ

 • Jakub Cegielski z QBEK STUDIO organizator i przewodnik.

PRZYDATNE INFORMACJE 

 • Marokańską walutę kupimy na miejscu za Euro lub pobierzemy z bankomatu. Płatności kartą są dostępne, ale tylko w wybranych miejscach. 
 • Podczas większości zakupów należy się targować (o tym więcej na wyjeździe)
 • Alkohol w Maroko kupimy tylko w kilku miejscach. Dobrze jest zaopatrzyć się na lotnisku.
 • Paszport powinien być ważny min. 180 dni od daty przylotu.  

Większość uczestników naszych wypraw to początkujący fotografowie, którzy odbyli podstawowy kurs fotografii w QBEK STUDIO, ale nie tylko. Czasami jeżdżą z nami osoby bardziej zaawansowane lub zupełnie „zielone” w temacie fotografii. Zdarzają się również osoby nie zainteresowane fotografią, które preferują intensywny wypoczynek, nastawiony na odkrywanie niesamowitych miejsc, w małej, zgranej grupie ludzi. Priorytetem jednak pozostaje fotografia, więc z chętnymi wstajemy na wschód słońca i staramy się dać każdemu komfort podczas fotografowania w postaci dużej ilości wolnego czasu. Przedział wiekowy uczestników jest bardzo szeroki. O ile w większości jeżdżą z nami osoby w wieku 30-50 lat, to na każdym wyjeździe mamy osoby zarówno młodsze, jak i starsze.

Zorganizowaliśmy już wiele wypraw w różne miejsca na świecie. Na każdym wyjeździe mamy kilka osób, które były z nami na innych wyjazdach, co jest dla nas najlepszym świadectwem tego, że ludzie wracają z wakacji z nami zadowoleni. 

Posiadamy status legalnego biura podróży z pozwoleniem na organizację wycieczek na całym świecie.  Jesteśmy wpisani do Rejestru Organizatorów Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem „1724”. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową na kwotę 386.416 zł wydaną przez AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że pieniądze wpłacone na wyjazd przepadną.

Do tej pory byliśmy w: Maroko x 2, Tajlandii, Kambodży, Islandii, Toskanii, Portugalii, Norwegii, Japonii. Nie zdarzyły nam się żadne reklamacje, ani inne przykre przygody. Jednak najlepszym potwierdzeniem na to, że warto z nami jechać jest to, że na każdym wyjeździe mamy 30-50% uczestników z poprzednich wyjazdów, a niektórzy byli z nami więcej niż 3 razy. Relacje z poprzednich wyjazdów można zobaczyć tutaj.

Przede wszystkim jeździmy w małych grupach do 12 osób. Dodatkowo bardzo skrupulatnie przygotowujemy i planujemy nasze wyjazdy. Nie nastawiamy się na fotografowanie fresków w dziesiątkach kolejnych kościołów. Dbamy o to aby wyjazdy były zróżnicowane tematycznie i prowadzimy uczestników w miejsca przede wszystkim fotogeniczne. Nie zatrudniamy jednego przewodnika na wszystkie kraje świata, zawsze dopasowujemy specjalistę od danego kierunku. Nad opieką fotograficzną od zawsze czuwa bardzo doświadczony w tej materii Jakub Cegielski.

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w wyprawie należy poinformować nas o tym korzystając z formularza w menu KONTAKT lub mailem na adres: info@kursfotografii.com

 

Relacje z poprzednich wypraw

Sylwester 2017/18 za kołem podbiegunowym

Sylwester 2017/18 za kołem podbiegunowym

To był niesamowity sylwester, dokładnie o 12 w nocy zaświeciła nam zorza nad Tromso, równolegle z pokazem fajerwerków. Cały wyjazd był wyjątkowy bo jest wiele mitów na temat tego kierunku, które udało nam się obalić. Jak się okazuje nie taka straszna ta noc polarna.

Weekend fotografii portretowej i krajobrazowej w Tatrach 03/2018

Weekend fotografii portretowej i krajobrazowej w Tatrach 03/2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji z naszej krajobrazowo-portretowej wyprawy fotograficznej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, to były trzy bardzo intensywne dni. Szczególne brawa dla tych, którzy po wieczorach integracyjnych nie opuścili wschodów słońca ;) Podziękowania należą się również Osada Maruszyna, która bardzo ciepło nas przyjęła – wspaniałe miejsce i wspaniali gospodarze!

Relacja z wyprawy do Japonii

Relacja z wyprawy do Japonii

Mimo, że z Kraju Kwitnącej Wiśni wróciliśmy już dawno, to tym razem zebranie zdjęć od uczestników nie było łatwym zadaniem. Ostatecznie skompletowaliśmy materiał i złożyliśmy bardzo przyjemną galerię wspomnień. Zapraszamy do oglądania!

Relacja z wprawy fotograficznej do Azji na żywo!

Relacja z wprawy fotograficznej do Azji na żywo!

DZIEŃ I (06-07.11.2012) O godzinie 19.30 wylecieliśmy 9 osobową ekipą z Krakowa do Tajlandii na wyprawę fotograficzną. W tej chwili jesteśmy już w hotelu i po lekko zakrapianej kolacji staramy się odespać podróż... Pozdrawiamy i zapraszamy do śledzenia kolejnych...