O nas

Jesienią 2009 roku założyłem QBEK STUDIO i poprowadziłem pierwszy podstawowy kurs fotografii. Dziś QBEK STUDIO, to już nie tylko Ja i mój “kultowy” podstawowy kurs fotografii ale przede wszystkim grupa doświadczonych fotografów, o różnorodnych specjalizacjach, która uwielbia dzielić się swoją wiedzą. Jakość prowadzonych przez nas szkoleń potwierdza Akredytacja Ministerstwa Edukacji Narodowej i statystyka pokazująca, że 70% klientów QBKA przychodzi z polecenia! :) Mamy również status legalnie działającego organizatora turystyki, dzięki czemu od lat organizujemy wyprawy fotograficzne w najciekawsze miejsca na Świecie! Na tym jednak nie koniec, wciąż szukamy nowych kierunków rozwoju i udoskonalamy nasze szkolenia. 

Serdecznie zapraszam Cię na Nasze warsztaty i wyprawy :)
Jakub Cegielski

Nasza ekipa

Oczywistym wydaje się fakt, że szukając ludzi do współpracy przy tworzeniu naszej ekipy stawiałem na wyjątkowo utalentowanych fotografów. To jednak nie wszystko, bo do prowadzenia szkoleń potrzeba czegoś znacznie więcej, potrzeba ludzi z dobrą energią. Zapewniam, że każdy z nas serio chcę uczyć fotografii, nie mamy potrzeby ukrywania swoich “fotograficznych sztuczek” i chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie. To że mamy już sporo doświadczenia, nie oznacza, że nie pamiętamy jak zaczynaliśmy :) 

Jakub Cegielski

Jakub Cegielski

Specjalizacja - podstawowe kursy fotografii, fotografia studyjna, turystyka, produkcja

Założyciel i manager QBEK STUDIO, prywatnie pasjonat fotografii z dotąd nie potwierdzonym klinicznie ADHD. Bardzo doświadczony wykładowca, z ponad 10 letnią praktyką. Kuba specjalizuje się w prowadzeniu podstawowych i studyjnych kursów fotografii, jak również organizowaniu egzotycznych wypraw fotograficznych. Poza edukacją fotograficzną jego specjalnością jest organizowanie event’ów i szeroko rozumiana produkcja w zakresie fotografii | filmu | grafiki.

PORTFOLIO

Joanna Prus

Joanna Prus

Specjalizacja - Fotografia kulinarna

Zaczęło się od pasji do gotowania i kulinarnego bloga… Bardzo szybko okazało się jednak, że prawdziwą miłością Asi jest fotografia i stylizacja jedzenia. W ten sposób hobby stało się sposobem na życie. Asia swoje umiejętności fotograficzne szlifowała na Uniwersytecie Warszawskim, na specjalizacji fotografia prasowa, reklamowa i wydawnicza. Mimo wszystko do dziś powtarza, że najlepszą szkołą jest nieustanna „praktyka domowa”. Chorobliwie uzależniona od albumów fotograficznych i od kupowania niepotrzebnych rzeczy na pchlim targu. Spełniona mama najbardziej zwariowanego i wyluzowanego dziecka pod słońcem, które stało się jej asystentem. Asia uwielbia dzielić się nie tylko uśmiechem ale również wiedzą :)

PORTFOLIO

Jakub Śliwa

Jakub Śliwa

Specjalizacja - Fotografia reportażowa | Kultura Indii

Absolwent Filologii Orientalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Szkoły Filmowej w Łodzi. Jego zdjęcia ukazują się w albumach oraz w publikacjach naukowych w kraju i na świecie. Współpracuje z wieloma wydawnictwami oraz agencjami reklamowymi. Publikuje w polskiej oraz zagranicznej prasie (m. in. w „National Geographic” i „The Guardian”). Uczestniczył w wielu międzynarodowych festiwalach fotografii (m.in. Fotofestiwal Łódź, Kaunas Photo Days, Festival of the Photograph). Laureat licznych konkursów fotograficznych (m.in. BZWBK Press Photo, Prix de la Photographie). Kilkakrotnie przemierzył z aparatem subkontynent indyjski. Dokumentował pracę wielu misji archeologicznych m.in. w Egipcie i w Sudanie. Prowadzi zajęcia z fotografii podróżniczej w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Jest reprezentowany przez agencję Aurora Photos. Od 2010 r. prowadzi autorskie warsztaty fotograficzne w Indiach.

PORTFOLIO

Dariusz Kucharski

Dariusz Kucharski

Specjalizacja - Fotografia makro i krajobrazowa

Biolog, fotograf przyrody, wykładowca w Polskiej Akademii Nauk. Jego główną pasją, obok podróży i wspinaczki wysokogórskiej, jest makrofotografia. W imię zasady, że „wszystko co ma więcej niż cztery nogi jest interesujące”, z uporem propaguje piękno bezkręgowców. Posiada również bogatą hodowlę zwierząt egzotycznych. Jego największymi pupilami są pająki ptaszniki i tropikalne karaczany. Ma na swoim koncie liczne indywidualne wystawy fotograficzne.

PORTFOLIO

Marcin Łobaczewski

Marcin Łobaczewski

Specjalizacja - Fotografia prasowa (portret, reportaż)

Ukończył pedagogikę kulturalno oświatową, (specjalność fotografia) na Uniwersytecie Zielonogórskim. W czasie studiów był autorem i współautorem reportaży telewizyjnych wykonanych dla Telewizji Polskiej. Zaczął fotografować na studiach jako współpracownik lokalnej gazety oraz fotograf teatralny w Teatrze Lubuskim. Pracował dla największych polskich dzienników: Gazety Wyborczej i Rzeczpospolitej. Był szefem działu foto Gazety Lubuskiej w Zielonej Górze. Współpracował z Teatrem Polskim w Poznaniu. Fotografował dla gazety „Dziennik, Polska, Europa, Świat” i dla Agence France Presse. Publikował swoje zdjęcia w takich magazynach jak Newsweek Polska, Polityka, Wprost, Przekrój, Film, Sukces, Marie Claire, Pani, Twój Styl, Viva, Gala. Jest współautorem wystawy fotograficznej „Widzieć, słyszeć, dotykać, wiedzieć” będącej częścią kampanii „Niepełnosprawni – normalna sprawa”, autorem indywidualnej wystawy pt. „Urodziny” będącej wynikiem pobytu w Odessie na Ukrainie i fotografowania w hospicjum dla chorych na Aids. Długa lista nagród, które zdobył dostępna jest w portfolio Marcina.

PORTFOLIO