Wyprawa fotograficzna do Japonii

(23.10 – 6.11.2018)

Plan wyprawy

Dzień I – Warszawa – Tokio

Z Warszawy wylatujemy ok. godziny 17.00, w Tokio lądujemy ok. 14.00 dnia następnego (lot zajmuje ok. 14 godzin z przesiadką).

Cena biletu w obie strony ok. 2000zł.

 

Dzień II – Tokio – Shinjuku/Shibuya

Tego dnia wylądujemy w Tokio w połowie dnia. Po zakwaterowaniu i szybkim prysznicu wyruszymy oglądać jedną z najnowocześniejszych części Tokio – dzielnicę SHINJUKU.

Zaprowadzimy Was do klimatycznej japońskiej IZAKAYA (rodzaj restauracji), gdzie zjemy pierwszą japońską kolację. Sfotografujemy zatłoczone ulice pełne kolorowych neonów i zobaczymy dworzec kolejowy o największej przepustowości na świecie.

To będzie bardzo streetowy klimat na zdjęcia.

Dzień III – Shimbashi, Odaiba

Z hotelu przejedziemy do Shimbashi, czyli centrum biznesowego Tokio, nowoczesnej dzielnicy szklanych wieżowców. Stamtąd koleją poruszającą się wąskimi wiaduktami (na wysokości kilku pięter) przemkniemy pomiędzy drapaczami chmur w stronę sztucznej wyspy Odaiby.

Na wyspie zostaniemy do zachodu słońca z pięknym widokiem na miasto, wodę i słynny „rainbow bridge”.

Dzień IV – Tokio – Takayama

Z samego rana wyruszymy na największy na świecie hurtowy targ rybny Tsukiji, który znajduje się w Tokio. Na miejscu w ramach śniadania skosztujemy oryginalnego, świeżego japońskiego sushi i spędzimy trochę czasu na penetrowaniu i fotografowaniu tego wyjątkowego miejsca.

Z targu wrócimy do hotelu po bagaże i ruszymy w stronę Takayamy. Jest to nie duża miejscowość z pięknie zachowanym starym miastem, w typowo japońskim stylu. Takayama znana jest również z produkcji Sake i daje wiele możliwości degustacji.

Dzień V – Kamikochi – Kappabashi

Rano wyruszymy w stronę Kamikochi gdzie zrobimy sobie kilkukilometrowy spacer między pięknymi górami. Jest to bardzo przyjazna trasa, bez stromych podejść, w większości idzie się po płaskim terenie. Będziemy mieli okazję podziwiać dziką przyrodę Japonii, która miejscami przypomina Kanadyjskie pejzaże.

Przy odrobinie szczęścia spotkamy miejscowe małpy, a przy odrobinie nieszczęścia niedźwiedzie.

Dzień VI – Takayama – Kyoto

Rano spacerem udamy się do Hida Folk Village, czyli malowniczej, pięknie zachowanej wioski, nieopodal Takayama. Dalszą część dnia spędzimy w podróży co Kyoto. Będziemy poruszali się m.in. Shinkansen’em (czyli super szybkim pociągiem osiągającym prędkość do 405km/h).

Wieczorem zakwaterujemy się w Kyoto i udamy na wieczorny spacer po okolicy.

Dzień VII – Fushimi Inari i Gion

Naszą przygodę w Kyoto zaczniemy od wizyty w Fushimi Inari – świątyni na górze Inari-san, do której prowadzi wyjątkowa droga pod tysiącami drewnianych czerwonych bram nazywanych Tori (warto udać się tu przy wschodzie słońca).

Wieczór spędzimy w Gion, czyli dzielnicy Gejsz. Nocne życie trwa tutaj do późna i warto zgubić się w gąszczu wąskich uliczek, po których przemykają miejscowe Gejesze.

Dzień VIII – Nara

Po śniadaniu ruszymy w stronę pobliskiej miejscowości Nara. Jest to absolutnie magiczne miasto, które poza pięknymi świątyniami słynie z tego, że od lat opanowane jest przez daniele. Zwierzęta kręcą się wszędzie, chodzą po chodnikach, pasach dla pieszych i zaczepiają ludzi w nadziei na otrzymanie czegoś do jedzenia.

W Nara zobaczymy jedną z najsłynniejszych świątyń buddyjskich w Japonii – Todaiji, która jest jedenym z największych drewnianych budynków na świecie.

Dzień IX – Kyoto (Kiyomizu-dera, Nanzen-ji, Ginkaku-ji)

Ten intensywny dzień w Kyoto zaczniemy od odwiedzenia Kiyomizu-dera – starej drewnianej świątyni położonej w otoczeniu majestatycznych drzew. Obok świątyni znajduje się duży stary cmentarz, którego nie można ominąć.

Dalej najlepiej zachowaną dzielnicą w Kyoto – Higashiyama przejdziemy do Nanzen-ji (klasztoru Zen). Z klasztoru, słynna ścieżką filozofów dostaniemy się do pięknego ogrodu zenistycznego, gdzie znajdziemy Ginkaku-ji (srebrny pawilon).

Wieczorem udamy się do japonskiej restauracji na wyśmienitą kolację.

Dzień X – Kyoto (Kinkakuji) – Himeji Castle

Tego dnia odwiedzimy dwa zabytki wpisane na listę UNESCO. Pierwszy z nich to słynna świątynia Kinkakuji (w całości pokryta złotem). Poza samą świątynią koniecznie musimy spędzić trochę czasu w przepięknym otaczającym ją ogrodzie.

Następnie pojedziemy do jednego z najstarszych zamków Japonii – Himeji. Jest to ogromna, wspaniale zachowana budowla górująca nad miastem Himeji. Jeśli czas pozwoli to z zamku pojedziemy do lasu bambusowego.

Wieczorem proponujemy spacer po niezwykle klimatycznej Pontocho.

Dzień XI – Kyoto – Koya-san

To będzie prawdopodobnie najbardziej czarodziejska doba wyjazdu. Z Kyoto udamy się do Koya-san – terenu leżącego między ośmioma górami. Dojazd tam nie jest łatwy, więc nie spotkamy wielu turystów. Samo miejsce natomiast uznawane jest za jedno
z najważniejszych miejsc dla religii buddyjskiej w Japonii. Znajdziemy tutaj ogromną ilość świątyń. W Koya-san spędzimy noc w klasztorze razem z mnichami. Poczęstują nas posiłkami shōjin ryōri (wegetariańska kuchnia buddyjska) i zakwaterują w tradycyjnych pokojach klasztornych z pięknymi ogrodami.

Rano spędzimy pół godziny na wspólnej modlitwie w klasztorze. Tego dnia poczujemy prawdziwy buddyjski klimat Japonii.

Dzień XII – Koya-san – Tokio

Po zjedzeniu wegetariańskiego śniadania w świątyni, udamy się na spacer po największym cmentarzu w Japonii. Cmentarz ma 11,5 hektara, znajduje się w lesie i ma absolutnie niepowtarzalny klimat. To świetna okazja na oryginalne zdjęcia z buddyjskimi mnichami przemykającymi między zabytkowymi, porośniętymi trawą i mchem, nagrobkami.

Po zwiedzaniu cmentarza zjemy obiad i ruszymy w stronę Tokio. Podróż zajmie 5-6 godzin, więc w Tokio prawdopodobnie zakwaterujemy się w hotelu i w najlepszym wypadku porozmawiamy o zdjęciach, a w nieco gorszym padniemy spać.

Dzień XIII – Tokio – Kamakura

Przedostatni dzień spędzimy na wycieczce do Kamakury. Jest to dawna stolica Japonii słynąca z posągu wielkiego Buddy i świątyni Kotoku-in. Oprócz świątyni, Kamakura to również wspaniałe czarne plaże, możliwość zwiedzenia jaskiń, i piękny zachód słońca z
widokiem na górę Fuji.

W drodze powrotnej na kolację zatrzymamy się w jednej z wielu klimatycznych restauracji w Nakano.

Dzień XIV – Tokio (Harajuku, Shibuya, Asakusa)

Ostatni dzień w Tokio poświęcimy na zakupy lub kilka atrakcji, których nie widzieliśmy wcześniej. Sami zadecydujecie na co macie ochotę. Ponieważ to ostatni dzień, więc większość z Was będzie sobie już radziła z poruszaniem się samodzielnie.

Proponowany przez nas program to przejazd z hotelu do Harajuku – dzielnicy młodzieży i mody, gdzie można spotkać wielu oryginalnie ubranych nastolatków i utonąć w sklepach. Stamtąd przespacerujemy się do świątyni ślubów – Meji Jingu. Bardzo łatwo trafić tu na atrakcyjny wizualnie ślub Japończyków. Następnie warto odwiedzić Asakuse, czyli starą dzielnice pełną pamiątek.

Na wieczór proponujemy Shibuya – dzielnicę imprez i najbardziej zatłoczone skrzyżowanie na świecie.

Dzień XV – Tokio – Warszawa

Po wczesnym śniadaniu wyruszamy na lotnisko i startujemy do Polski!

Cena 15 – dniowego wyjazdu wraz z opieką fotograficzną wynosi 9700zł

Dla stałych klientów przewidujemy rabaty:

 • 200zł dla byłych kursantów
 • 400zł dla osób które były już z nami na wyjeździe

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie (13 noclegów w tym 1 nocleg w świątyni mnichów)
 • wszystkie przejazdy na miejscu 
 • JR PASS – bilet na szybkie pociągi, którymi będziemy poruszali się między miastami 
 • ubezpieczenie 
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opiekę przewodnika / fotografa

Cena nie obejmuje:

 • biletu lotniczego (ok. 2000zł)
 • kosztów wyżywienia (ok. 1500zł) 
 • ewentualnych biletów wstępu (atrakcje w programie nie są obowiązkowe)

Czy cena jest atrakcyjna?
Najlepiej ocenić to samemu porównując naszą ofertę z konkurencyjnymi. Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy porównaniach:

 • ilość noclegów
 • standard hoteli
 • bogaty program obejmujący drogie noclegi w Świątyni mnichów
 • dwu tygodniowy bilet JR PASS pozwalający zwiedzać bez ograniczeń
 • kameralne grupy
 • opieka fotograficzna
 • doświadczenie w organizacji podobnych wyjazdów
 • zakres świadczeń wchodzących w cenę wycieczki
 • legalność działania organizatora

EWENTUALNE ZMIANY PROGRAMOWE
Ewentualne decyzje o zmianach podejmuje organizator w sytuacjach szczególnych.

SPOTKANIE PO WYPRAWIE
Tradycyjnie już, kilka tygodni po powrocie do Polski zorganizujemy spotkanie, na którym podzielimy się wrażeniami, zdjęciami i Popracujemy nad selekcją materiału i post produkcją.

WYŻYWIENIE
Będziemy starali się jeść posiłki wspólnie ale nikogo do niczego nie zmuszamy. Wybierzemy dobre restauracje, bez przesadnie wysokich cen. Japonia ma tą wielką zaletę, że nawet danie kupione w sklepie i odgrzane w mikrofali smakuje genialnie, a co dopiero jedzenie serwowane w restauracjach. Orientacyjnie dzienne wyżywienie będzie kosztowało od 100zł. Chociaż jedzenie
jest jedną z większych atrakcji w Japonii i naszym zdaniem nie warto na nim przesadnie oszczędzać. W cenie 150zł za dzień można już trochę poszaleć.

OBSŁUGA, ORGANIZACJA, ODPOWIEDZIALNOŚĆ

 • Jakub Cegielski z QBEK STUDIO – odpowiada za pomoc fotograficzną, prowadzi kursy fotografii do 6 lat i przeszkolił w tym czasie ponad 2000 osób.
 • Darek Grzymkiewicz  – absolwent japonistyki, który mieszkał w Japonii 2 lata. Darek posługuje się biegle językiem japońskim i zadba o to żebyśmy czuli się bezpiecznie i byli w odpowiednich miejscach o odpowiednim czasie.

PRZYDATNE INFORMACJE 

 • W Japonii nie ma zwyczaju zostawiania napiwków
 • Japonia to kultura, w której bardzo szanuje się komfort drugiej osoby, dlatego będziemy musieli nauczyć się kilku zasad jak np. zakaz rozmawiania przez telefon w środkach komunikacji miejskiej, itp… ale o tym na miejscu
 • W Japonii nie dostaniemy karty sim innej niż na abonament, dlatego jeśli ktoś chce mieć internet przez cały wyjazd to należy wypożyczyć modem na lotnisku
 • Generalnie panuje komfort termiczny temperatury w maju to średnio 18-28 st.C

Większość uczestników naszych wypraw to początkujący fotografowie, którzy odbyli podstawowy kurs fotografii w QBEK STUDIO, ale nie tylko. Czasami jeżdżą z nami osoby bardziej zaawansowane lub zupełnie „zielone” w temacie fotografii. Zdarzają się również osoby nie zainteresowane fotografią, które preferują intensywny wypoczynek, nastawiony na odkrywanie niesamowitych miejsc, w małej, zgranej grupie ludzi.

Priorytetem jednak pozostaje fotografia, więc z chętnymi wstajemy na wschód słońca i staramy się dać każdemu komfort podczas fotografowania w postaci dużej ilości wolnego czasu. Przedział wiekowy uczestników jest bardzo szeroki. O ile w większości jeżdżą z nami osoby w wieku 30-50 lat, to na każdym wyjeździe mamy osoby zarówno młodsze, jak i starsze.

Zorganizowaliśmy już wiele wypraw w różne miejsca na świecie. Na każdym wyjeździe mamy kilka osób, które były z nami na innych wyjazdach, co jest dla nas najlepszym świadectwem tego, że ludzie wracają z wakacji z nami zadowoleni. Posiadamy status legalnego biura podróży z pozwoleniem na organizację wycieczek na całym świecie.  Jesteśmy wpisani do Rejestru Organizatorów Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem „1724”. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową na kwotę 386.416 zł wydaną przez AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że pieniądze wpłacone na wyjazd przepadną.
Do tej pory byliśmy w: Maroko x 2, Tajlandii, Kambodży, Islandii, Toskanii, Portugalii, Norwegii, Japonii. Nie zdarzyły nam się żadne reklamacje, ani inne przykre przygody. Jednak najlepszym potwierdzeniem na to, że warto z nami jechać jest to, że na każdym wyjeździe mamy 30-50% uczestników z poprzednich wyjazdów, a niektórzy byli z nami więcej niż 3 razy. Relacje z poprzednich wyjazdów można zobaczyć tutaj.
Przede wszystkim jeździmy w małych grupach do 12 osób. Dodatkowo bardzo skrupulatnie przygotowujemy i planujemy nasze wyjazdy. Nie nastawiamy się na fotografowanie fresków w dziesiątkach kolejnych kościołów. Dbamy o to aby wyjazdy były zróżnicowane tematycznie i prowadzimy uczestników w miejsca przede wszystkim fotogeniczne. Nie zatrudniamy jednego przewodnika na wszystkie kraje świata, zawsze dopasowujemy specjalistę od danego kierunku. Nad opieką fotograficzną od zawsze czuwa bardzo doświadczony w tej materii Jakub Cegielski.

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w wyprawie należy poinformować nas o tym korzystając z formularza w menu KONTAKT lub mailem na adres: info@kursfotografii.com

 

Relacje z poprzednich wypraw

Weekend fotografii portretowej i krajobrazowej w Tatrach 03/2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji z naszej krajobrazowo-portretowej wyprawy fotograficznej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, to były trzy bardzo intensywne dni. Szczególne brawa dla tych, którzy po wieczorach integracyjnych nie opuścili wschodów słońca ;) Podziękowania należą się również Osada Maruszyna, która bardzo ciepło nas przyjęła – wspaniałe miejsce i wspaniali gospodarze!

Relacja z wyprawy do Japonii

Mimo, że z Kraju Kwitnącej Wiśni wróciliśmy już dawno, to tym razem zebranie zdjęć od uczestników nie było łatwym zadaniem. Ostatecznie skompletowaliśmy materiał i złożyliśmy bardzo przyjemną galerię wspomnień. Zapraszamy do...

Relacja z wprawy fotograficznej do Azji na żywo!

DZIEŃ I (06-07.11.2012) O godzinie 19.30 wylecieliśmy 9 osobową ekipą z Krakowa do Tajlandii na wyprawę fotograficzną. W tej chwili jesteśmy już w hotelu i po lekko zakrapianej kolacji staramy się odespać podróż... Pozdrawiamy i zapraszamy do śledzenia kolejnych...

Wrócili z czarnego lądu. – cali i zdrowi!

Wróciliśmy z drugiej wyprawy fotograficznej do Maroka. Przejechaliśmy ok. 2500km uwieczniając południową część tego kraju. Przedzieraliśmy się przez zatłoczone miasta, suche pustynie i malownicze wybrzeża. Całość ekspedycji trwała 11 dni. W tym czasie udało nam się...

Wróciliśmy z wyprawy fotograficznej do Maroka!

20 kwietnia wróciliśmy z wyprawy fotograficznej do Maroka, o której pisałem tutaj. W Maroku spędziliśmy dziesięć dni, w dziesięcioosobowej ekipie i przywieźliśmy dziesiątki świetnych zdjęć. Chyba śmiało możemy powiedzieć, że wyjazd był naprawdę udany! Bardzo dziękuję...