Weekend z fotografią plenerową i portretową na Podlasiu.

DZIEŃ I

15.00 Dwór Zaścianek rozpoczyna dobę hotelową.

17.00 Dla tych, którzy piątek wezmą wolny i dojadą wcześniej, proponuję wspólne plenerowe wyjście na zachód słońca w pobliskim dorzeczu Bugu. 

20.00 Zasiądziemy do wyjątkowej kolacji powitalnej. Gospodarze podadzą nam miejscowe specjały w najlepszym domowym wydaniu. Oczywiście w trakcie i po kolacji integrację będzie można wspomóc wytwarzanymi na miejscu, autorskimi trunkami o szczególnych właściwościach.

 

DZIEŃ II

5:30 Wychodzimy zapolować na światło wschodzącego nad meandrującym Bugiem słońca.   

6:30 Ruszamy w stronę Grabarki, czyli Świętej Góry – najważniejszego miejsca kultu religijnego dla wyznawców prawosławia. Na miejscu znajdziemy otoczoną lasem krzyży, malowniczo położoną cerkiew na szczycie wzniesienia. Przy słabszej pogodzie całe miejsce wygląd nieco ponuro ale równie klimatycznie.

8:00 Udamy się w stronę Koterki, gdzie będziemy mogli uwiecznić niesamowitą niebieską Cerkiew stojącą na bagnach w środku lasu. Po drodze korzystając z pięknego światła wschodzącego słońca, zatrzymamy się na kilka kadrów w podlaskich wsiach. Sfotografujemy miejsca w których czas zatrzymał się dawno temu.

11:00 Zjemy pyszne śniadanie w Zaścianku i usiądziemy do selekcji i post produkcji zdjęć z porannych plenerów. 

 

 

 

14:00 Ruszymy do pobliskiego uroczyska, gdzie po wstępnym rozpoznaniu terenu na sesje portretowe, zjemy regionalny obiad.

15:30 Rozpoczniemy warsztaty portretowe. Do dyspozycji będziemy mieli profesjonalną modelkę, która zapozuje do niebanalnych zdjęć w regionalnym stroju.

 

Dla osób zainteresowanych fotografią dziecięcą znajdziemy nieco młodszą modelkę, na której będziecie mogli poćwiczyć portrety dziecięce.

 

To wyjątkowe miejsce daje bardzo wiele możliwości stworzenia niebanalnych kadrów, dzięki różnorodnej scenerii. Jeśli pogoda nam nie dopisze to zawszę będziemy mogli poćwiczyć ujęcia portretowe w starych wnętrzach Zaścianka z użyciem światła zastanego i błyskowego.

 

 

 

 

19.00 Kończymy naszą sesję i wracamy do Zaścianka. 

20.00 Chętnych na relaks zapraszam do Ruskiej Bani. Świetne miejsce, żeby się odprężyć i zregenerować,

21.00 Zapraszam na klimatyczną kolację przy ognisku, pełną miejscowych specjałów.    

 

 

DZIEŃ III

5:30 Najwytrwalszych zabiorę na plener nad Bugiem w poszukiwaniu Land Art’u

9:00 Wszyscy zjemy pyszne śniadanie i usiądziemy do selekcji i post produkcji zdjęć z warsztatów portretu.

12:00 Pojedziemy do Janowa Podlaskiego, gdzie spędzimy resztę popołudnia fotografując piękne konie i zwiedzając ogromne luksusowe stajnie.

16:00 Planowo kończymy nasz weekend i wracamy do Warszawy. 

 

Cena wyjazdu w pełnej opcji warsztatów – 790zł

Cena wyjazdu bez zajęć z portretu lub dla osób towarzyszących – 550zł*

 

Podane ceny nie zawierają tylko kosztów transportu. Jak zamkniemy grupę chętnych to postaram się skontaktować uczestników ze sobą w taki sposób, żeby w jednym samochodzie jechało więcej osób. 

* uczestnicy wybierający tańszą opcję (bez zajęć z portretu) w drugim dniu wyjazdu mają czas wolny w godzinach 14:00 – 19:00, który mogą spożytkować na miejscowe atrakcje (kajaki, rower, spacer), lub udać się na plener fotograficzny na własną rękę. W tym dniu mają wykupione śniadanie i kolację.